zasady-samodzielna-sprzedaz-mieszkanie-dom

Jak samodzielnie sprzedać mieszkanie lub dom?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, w jaki sposób podejść do sprzedaży własnego mieszkania albo domu, by taka transakcja była dla nich korzystna finansowo i zarazem była bezpieczna. Co zatem możesz zrobić jako sprzedający, jeśli zdecydujesz się
sprzedawać nieruchomość samodzielnie? Oto garść praktycznych wskazówek:

➤ Upewnij się co do stanu technicznego i prawnego nieruchomości, którą oferujesz, aby uniknąć rozczarowań kupujących oraz ich ewentualnych roszczeń w przyszłości.

➤ Zweryfikuj ceny transakcyjne dla podobnych nieruchomości sprzedanych w ostatnim czasie w Twojej okolicy, aby lepiej pozycjonować swoją ofertę w stosunku do konkurencyjnych ofert i oczekiwań kupujących.

➤ Przeanalizuj grupę docelową klientów, do której możesz skierować umiejętnie skonstruowaną ofertę, bo to zagwarantuje Ci większe zainteresowanie ze strony kupujących i zmniejszą presję na obniżkę ceny.

➤ Przygotuj swoją nieruchomość pod względem estetycznym i aranżacyjnym, aby zaakcentować jej najlepsze cechy i by miejsce to sprawiało jak najlepsze wrażenie na oglądających.

➤ Zastosuj nowoczesne narzędzia marketingu, gdyż same zdjęcia wykonane smartfonem nie dają już żadnej przewagi, nawet przy zadbanych i dobrze prezentujących się wnętrzach.

➤ Skonsultuj z prawnikiem wyspecjalizowanym w prawie nieruchomości, w jaki sposób zabezpieczyć się przed odwiedzinami „fałszywych” oglądających, przed niekorzystnymi warunkami umowy rezerwacyjnej i przedwstępnej, przed brakiem zapłaty za sprzedaną nieruchomość, oraz przed szeregiem innych, potencjalnie możliwych niebezpieczeństw, na które jest narażona osoba sprzedająca.

➤ Zapoznaj się z technikami negocjacyjnymi, które możesz wykorzystać w prowadzeniu rozmów i dzięki którym możesz być świadomym gdy ktoś inny spróbuje wykorzystać je w stosunku do Ciebie.

➤ Zarezerwuj sobie czas na formalności, które będą konieczne zarówno przed transakcją, jak też po niej oraz rozpocznij gromadzenie niezbędnej dokumentacji odpowiednio szybko, by nie opóźnić sprzedaży, ponieważ kupujący może nie być zainteresowany dłuższym czekaniem na sprzedaż.

➤ Oczywiście musisz też nastawić się mentalnie na to, że wiele osób będzie zadawało Ci wciąż te same pytania i umawiało się na wizytę w nieruchomości na najróżniejsze pory dnia i tygodnia, co przy braku rezerwy czasowej może być frustrujące.

Mam nadzieję, że powyższe uwagi pomogą Ci obrać skuteczną strategię sprzedaży i przejść ten proces bezpiecznie. Jeśli jednak nie masz pewności, jak przeprowadzić sprzedaż albo brakuje Ci na to czasu, możesz skonsultować ze mną swój przypadek. Zapraszam serdecznie do kontaktu.

 

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
× Kontakt